قیمت جهانی طلا نزولی شد؛ هر اونس 2413 دلار و 2 سنت – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

قیمت جهانی طلا نزولی شد؛ هر اونس 2413 دلار و 2 سنت - خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری گیل 25، به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز چهارشنبه کاهش یافته اما در حدود 2400 دلار قرار دارد. سرمایه گذاران منتظر جزییات آخرین اجلاس فدرال رزرو آمریکا هستند تا نشانه های تازه ای از زمان کاهش نرخ بهره به دست آورند.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.33 درصد کاهش به 2413 دلار و 2 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش 0.35 درصدی به 2440 دلار و 50 سنت رسیده است.

برخی تحلیلگران عقیده دارند سیاست کم ارزش کردن ارز فیات که توسط آمریکا و کشورهای توسعه یافته به خاطر افزایش کسری بودجه اتخاذ شده از قیمت طلا حمایت می کند.

جزییات آخرین اجلاس فدرال رزرو آمریکا قرار است امروز منتشر شود. تاجران در حال حاضر 64 درصد احتمال می دهند نرخ بهره از ماه سپتامبر کاهش یابد.

جدیدترین اطلاعات اقتصادی آمریکا نشان می دهند نرخ تورم رو به کاهش است، اما سیاست گذاران فدرال رزرو در روز سه شنبه اعلام کردند بانک مرکزی باید چند ماه دیگر صبر کند تا از روند نزولی نرخ تورم تا هدف 2 درصد بانک مرکزی مطمین شود و بعد نرخ بهره را پایین بیاورد.

پایین آمدن نرخ بهره و بی ثباتی های ژیوپلیتیکی طلا را تبدیل به یک سرمایه گذاری جذاب خواهد کرد.

طلا در حال حاضر در حدود سطح 2400 دلار تثبیت شده است. اما افزایش دوباره قیمت این فلز گرانبها مستلزم کاهش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه داری آمریکا یا افزایش تمایل برای خرید آن به عنوان یک پشتوانه ایمن است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.7 درصد کاهش به 32 دلار و 3 سنت رسید و پلاتین با یک کاهش 0.22 درصدی 1052 دلار و 75 سنت معامله می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت جهانی طلا نزولی شد؛ هر اونس 2413 دلار و 2 سنت – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت جهانی طلا نزولی شد؛ هر اونس 2413 دلار و 2 سنت – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.