ماهواره های جدید استارلینک به فضا پرتاب شدند

به گزارش گیل 25، شرکت «اسپیس ایکس»(SpaceX) روز دوشنبه اول آوریل، یک گروه جدید از ماهواره های اینترنتی «استارلینک»(Starlink) خود را پرتاب کرد.

به نقل از اسپیس، یک موشک «فالکون 9»(Falcon 9) حامل 22 ماهواره استارلینک از «پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ» در کالیفرنیا بلند شد. آب وهوای بد موجب شد که دو تلاش پیشین برای پرتاب به تعویق بیفتند.

این بار آب و هوا همکاری کرد و فالکون 9 در ساعت 10:30 شب به وقت منطقه زمانی شرقی از روی سکوی پرتاب بلند شد.

اسپیس ایکس پس از پرتاب گفت که اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، اولین مرحله فالکون 9 حدود 8.5 دقیقه پس از پرتاب به زمین بازخواهد گشت و به صورت عمودی روی سکوی فرود شناور بدون سرنشین شرکت اسپیس ایکس در اقیانوس آرام فرود خواهد آمد.

براساس توضیحات ماموریت اسپیس ایکس، این پانزدهمین پرتاب و فرود برای این تقویت کننده ویژه بود.

اسپیس ایکس در ادامه گفت که مرحله بالایی فالکون 9 به حمل 22 ماهواره استارلینک به سمت مدار پایین زمین ادامه خواهد داد تا آنها را حدود 62 دقیقه پس از پرتاب، در مدار زمین مستقر کند.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماهواره های جدید استارلینک به فضا پرتاب شدند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماهواره های جدید استارلینک به فضا پرتاب شدند"، کلیک کنید.