متخلفان رانندگی 60 روز فرصت پرداخت جریمه ها را دارند – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

متخلفان رانندگی 60 روز فرصت پرداخت جریمه ها را دارند - خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری گیل 25، سرهنگ فیروز کشیر معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در برنامه زنده شهر امن در استودیو پلیس پایتخت حضور یافت و در خصوص اعتراض به برگه جریمه های رانندگی توضیح داد.

سرهنگ کشیر در خصوص ثبت اشتباه تخلفات گفت: حدود 5 درصد از این ماجرا به ثبت نادرست در سیستم ها باز می شود که به خطا در سامانه نظارتی در دوربین ها ارتباط دارد.

وی افزود: به همین خاطر پلیس راهور واحدی را به عنوان مرکز خدمات ترافیکی راه اندازی کرده است. این مرکز اعتراض شهروندان را بر اساس ماده 5 قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی مصوب اسفند 1389 بررسی می کند.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: مطابق این قانون متخلف 60 روز از زمان ثبت جریمه و یا ابلاغ مبلغ می بایست جریمه را به حساب اعلامی پرداخت کند و اگر به این جریمه اعتراضی دارد به مرکز خدمات ترافیکی مراجعه و نسبت به ثبت درخواست خود مبنی بر رسیدگی به این موضوع اقدام کند.

سرهنگ کشیر افزود: شهروندی که به وضعیت تخلفات وسیله نقلیه خود اعتراض دارد می تواند به این مرکز مراجعه و درخواست اعتراض خود را اعلام کند. در این مرکز یک نفر از قضات محترم دادگستری و یک نفر از کارشناسان پلیس راهور تهران بزرگ حضور دارند و با نظر مشورتی یکدیگر در خصوص موضوع مطرح شده اعلام نظر می کنند.

وی گفت: اگر چنانچه موضوع اعتراضی موجه تشخیص داده شد قطعاً مبلغ جریمه از سامانه حذف خواهد شد ولی اگر اعمال قانون درست و بجا بوده، به فرد متخلف از طریق رای قطعی اعلام و وی موظف است ظرف مدت 20 روز از تاریخ ابلاغ رای، مبلغ جریمه را پرداخت کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "متخلفان رانندگی 60 روز فرصت پرداخت جریمه ها را دارند – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "متخلفان رانندگی 60 روز فرصت پرداخت جریمه ها را دارند – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.