مجازات وحشتناک چینی ها، 2500سال پیش، هم زمان با هخامنشیان!

به گزارش خبرگزاری گیل 25، کشف دو اسکلت با یافته های ارزشمند و وحشتناکی همراه شد؛ یکی از اسکلت ها، که به احتمال زیاد مرد است را دیرینه انتروپولوژیست کیان وانگ از دانشگاه تگزاس A&M و همکارانش مورد مطالعه قرار دادند. این اسکلت حدود یک پنجم پای چپ را که 8 سانتی متر کوتاه تر از پای راست بود، نداشت.

پای راست اسکلت دوم، نیز با همان طول استخوان خرد شده بود. اندام های قطع شده مردان دارای طول های مشابهی هستند که در فاصله یک سانتی متری از یکدیگر بریده شده اند.

این اسکلت ها که از سایتی نزدیک به Sanmenxia، شهری در استان هنان، چین حفاری شده اند، بین 2300 تا 2500 سال قدمت دارند و آن ها را در سلسله ژو شرقی قرار می دهند که رهبران آن از 771 تا 256 قبل از میلاد بر بخش هایی از چین حکومت می کردند.

وانگ و همکارانش در مقاله خود که در ماه مارس منتشر شد، می نویسند: “این کشف، همراه با برخی یافته های قبلی، بر سوابق مکتوب تاریخی قانون و مجازات تایید می کنند.”

مجازات وحشتناک چینی ها، 2500سال پیش، همزمان هخامنشیان!

تنها از روی استخوان ها نمی توان فهمید که این دو مرد به چه چیزی متهم شده اند. اما بر اساس اسناد تاریخی، وانگ پیش بینی می کند که ممکن است یکی از افراد مجازات سخت تری نسبت به دیگری دریافت کرده باشد، زیرا قطع پای راست برای جرایم جدی تر بوده است.قطع تنبیهی هر دو پا نیز برای جنایات جدی تر در نظر گرفته شده بود.

وانگ و همکارانش به این نتیجه رسیدند که بقایای اسکلت ها، شواهدی از قطع عضو ماهرانه است که هرچند برای تنبیه مورد استفاده قرار می گرفت، شامل پرستاری برای تسهیل بهبودی مردان نیز می شد.

وانگ می گوید: «از آنجایی که قطع عضو از طریق مجازات، پدیده غیرمعمولی نبود، ممکن است مردان به زندگی عادی اجتماعی بازمی گشتند و پس از مرگ به شیوه ای مناسب دفن می شدند».

بر اساس تجزیه و تحلیل محققان، این مردان احتمالاً دارای موقعیت اجتماعی بالایی بودند که امکان توانبخشی آنها را فراهم می کرد.

منبع: SCIENCE ALERT

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مجازات وحشتناک چینی ها، 2500سال پیش، هم زمان با هخامنشیان!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مجازات وحشتناک چینی ها، 2500سال پیش، هم زمان با هخامنشیان!"، کلیک کنید.