مجموع قربانیان سیل در افغانستان به 400 نفر رسید

مجموع قربانیان سیل در افغانستان به 400 نفر رسید

مقامات افغانستان روز گذشته (شنبه) اعلام کردند با تایید 18 مورد فوتی دیگر در ولایت «فاریاب»، شمار جان باختگان باران های شدید و سیل آسای روزهای اخیر در این کشور به 400 نفر رسیده است.

به گزارش گیل 25، یکی از مقامات این کشور در این باره گفت: دستکم 18 تن در پی وقوع سیل در ولایت «فاریاب» جان خود را از دست دادند و این در حالی است که شمار تلفات سیلاب های ناشی از بارندگی شدید در ولایات شمالی کشور در هفته های اخیر به 400 نفر رسیده است.

به گفته این مقام افغانستان، بیش از 2000 هکتار از اراضی کشاورزی تخریب شده، بیش از 1000 خانه آسیب دیده و بیش از 300 دام نیز تلف شده است.

همچنین بر اثر سیلاب ناشی از بارندگی شدید در ولایت «غور» افغانستان دستکم 50 تن جان خود را از دست دادند و ده ها تن ناپدید شدند.

هفته گذشته، سیلاب های شدید در شمال افغانستان عمدتاً در ولایات «بغلان»، «بدخشان» و «تخار»، خسارات شدیدی را در پی داشت.

به گزارش آناتولی، در افغانستان ذوب شدن برف در ماه های زمستان به دلیل افزایش دما، همراه با باران های شدید و زیرساخت های ناکافی، منجر به سیل و خسارات جانی و مالی می شود. سالانه صدها نفر در این کشور بر اثر این بلایا جان خود را از دست می دهند.

بارندگی شدید و سیل در افغانستان غیرعادی بوده و رنج های گسترده ای را به بار آورده است. در هشت سال گذشته، افغانستان هشت رویداد بارندگی را با 100 میلی متر یا بیشتر در یک دوره 48 ساعته تجربه کرده است.

سازمان ملل، افغانستان را به عنوان یکی از آسیب پذیرترین کشورها در برابر بحران آب و هوا فهرست می کند.

به گفته کارشناسان، زمستان نسبتا خشک افغانستان جذب بارندگی را برای خاک دشوارتر کرده است. باران سیل آسا و سیل هر سال در افغانستان قربانی می گیرد، به ویژه خانه های گلی در روستاهای دورافتاده آسیب پذیری بیشتری دارند.

به گفته سازمان ملل افغانستان ششمین کشوری است که بیشترین آسیب پذیری و کمترین آمادگی را در برابر تغییرات اقلیمی دارد.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مجموع قربانیان سیل در افغانستان به 400 نفر رسید" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مجموع قربانیان سیل در افغانستان به 400 نفر رسید"، کلیک کنید.