مرغ کیلویی 53 هزار تومان شد/ اعلام جزییات

مرغ کیلویی 53 هزار تومان شد/ اعلام جزییات

به گزارش خبرگزاری گیل 25، دبیر کانون پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: حداکثر نیاز ماهانه مرغ گرم 270 هزار تن است که براین اساس باید 130 میلیون قطعه جوجه ریزی صورت بگیرد.

پرویز فروغی گفت: وزیر جهاد کشاورزی در جلسه امنیت غذایی بر جوجه ریزی 150 میلیون قطعه ای تاکید کرد، هرچند با این میزان به سبب بحث مازاد مخالفت کردیم.

به گفته او، بنابر آمار جوجه ریزی ماهانه 130 میلیون قطعه ای جوابگوی نیاز کشور است به طوری که 110 میلیون قطعه مورد نیاز بازار داخل و 20 میلیون قطعه برای ذخایر استراتژیک باید بگذاریم و جوجه ریزی مازاد براین رقم به سبب عدم امکان جمع آوری آن از سطح بازار، صنعت مرغداری را دچار چالش می کند.

فروغی ادامه داد: علی رغم آن که قیمت تمام شده هرکیلو مرغ حدود 70 هزار تومان است، اما هم اکنون با نرخ 53 تا 54 هزارتومان از مرغداران خریداری می شود.

دبیر انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: با جوجه ریزی ماهانه 150 میلیون قطعه، تولید مرغ گرم به بیش از 300 هزارتن می رسد، درحالیکه حداکثر نیاز کشور 260 تا 270 هزارتن است.

او گفت: با توجه به حجم تخم مرغ نطفه دار وارداتی و جوجه ریزی صورت گرفته، کمبودی در عرضه مرغ شب عید نداریم.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مرغ کیلویی 53 هزار تومان شد/ اعلام جزییات" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مرغ کیلویی 53 هزار تومان شد/ اعلام جزییات"، کلیک کنید.