نامزدهای ریاست جمهوری با رییس مجلس خبرگان رهبری دیدار کردند

همزمان با عید سعید قربان؛

نامزدهای ریاست جمهوری با رییس مجلس خبرگان رهبری دیدار کردند

همزمان با عید سعید قربان، نامزدهای چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران با آیت الله موحدی کرمانی، رییس مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفت وگو کردند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری گیل 25، صبح امروز (دوشنبه) همزمان با عید سعید قربان مسعود پزشکیان، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، امیرحسین قاضی زاده هاشمی و محمدباقر قالیباف 6 نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران با آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی، رییس مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفت وگو کردند.

در این دیدار رییس مجلس خبرگان رهبری ضمن قدردانی و تشکر از حضور نامزدهای ریاست جمهوری با اشاره به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری و نگاه به آن به عنوان فرصتی بزرگ و ارزشمند برای خدمت به ملت و مملکت اسلامی، گفت: از همت و انگیزه همه شما عزیزان که با تایید شورای محترم نگهبان آماده حضور در انتخابات برای کسب رضای الهی و خدمت به مردم هستید بسیار خرسند هستم و امیدوارم هر کسی مورد اقبال مردم قرار گرفت با صدق و راستی پای به میدان مسیولیت بگذارد و خداوند او را یاری دهد.

وی با ذکر روایاتی تاریخی از چگونگی نگاه ایمه معصومین علیهم السلام به مسیولیت ضرورت مراقبت از وسوسه های شیطانی که موجب گمراهی انسان می شود تاکید کرد و افزود: خداوند اگر صدق و راستی ما را ببیند ما را برابر دشمنان یاری می کند و با خار ساختن دشمن به ما عزت می بخشد لذا قوی تر کردن رابطه خود با خدا بسیار حایز اهمیت است.

در مناظرات باید مردم از شما متانت، وقار و سنگینی ببینند

آیت الله موحدی کرمانی با تاکید بر نصب العین قرار دادن رهنمودها و توصیه های مقام معظم رهبری در رعایت اخلاق و حاکم بودن آن در رقابت های انتخاباتی پرهیز از بد اخلاقی، بدگویی، تهمت زنی، لجن پراکنی و برخوردهای اهانت آمیز، گفت: در مناظرات باید مردم از شما متانت، وقار و سنگینی ببینند، الگوی رییس جمهور شهید آیت الله رییسی در این زمینه بسیار راهگشا است؛ با رعایت اخلاق اسلامی، شخصیت و تسلط بر خودتان را حفظ کنید و در مواجهه با بد اخلاقی ها به سیره پیامبر و ایمه علیهم السلام تمسک جویید، این انتظاری است که مردم از شما دارند.

رییس مجلس خبرگان رهبری مسیولیت سنگینی چون ریاست جمهوری را بسیار مهم و سخت توصیف و به مانند هر مسیولیتی نیازمند شناخت و عمل به وظیفه و اخلاص دانست و تصریح کرد با شناخت و عمل به مسیولیت ا برنامه ریزی حکیمانه و اخلاص باید بین مردم بروید و با آنها چهره به چهره شوید زیرا از شما می خواهند با عهده دار شدن منصب ریاست جمهوری به مردم و محرومین خدمت کنید و شرایط زندگی عزتمندانه جوانان را بهبود بخشید و با اصلاح وضعیت به مبارزه با زمینه ها و مظاهر فساد بپردازید.

رییس مجلس خبرگان رهبری در پایان نامزدهای انتخابات را به برنامه ریزی سنجیده و حساب شده، پرهیز از تندروی، دعوت از متخصصین، اولویت دادن به مشکلات اقتصادی کشور و کمر همت بستن برای حل آن، صمیمیت با مجلس و قوه قضاییه و تمامی ارکان و نهادهای موثر کشور و یاری طلبیدن آنها و اصلاح ناهنجاری های فرهنگی توصیه کرد.

در این دیدار نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دیدگاه ها و نظرات خود را ارایه کردند.

فضای کشور را با همفکری پیش ببریم

حجت الاسلام پورمحمدی نامزد انتخابات ریاست جمهوری با خطیر دانستن مسیولیت ریاست جمهوری و شرایط کشور، گفت: خدای بزرگ را شاکریم که انسان هایی قصد دارند خود را وقف خدمت و کمک به مردم کنند و در این راه همه ما باید اخلاق و اخلاص را رعایت کنیم و وظیفه شناس باشیم.

وی افزود: هر یک از نامزدها که رییس جمهور شدند، دیگران آن را کمک کنند، همفکری داشته باشیم و فضای کشور را با همفکری پیش ببریم.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه نیازمند کمک به همدیگر هستیم و باید حسن ظن و نگاه مثبت داشته باشیم، تصریح کرد: باید به مردم پیام مودت، محبت و همکاری در خدمت رسانی صادقانه و با اخلاص بدهیم؛ اگر مردم این پیام را دریافت کنند آنها هم کمک می کنند که: یدالله مع الجماعه”

برای مردم خالصانه کار کنیم

مسعود پزشکیان دیگر نامزد انتخابات هم عمل به آموزه ها و توصیه های دینی را موجب بدبین نشدن مردم در دانشگاه، مدرسه، اداره و جامعه قلمداد و تصریح کرد: ما حرف های خوب می زنیم اما عمل نمی کنیم، تا زمانی که خودمان را اصلاح نکنیم، نمی توانیم دیگران را اصلاح کنیم. امیدواریم که صادق باشیم و برای مردم خالصانه کار کنیم.

لزوم توجه به کار جمعی

سعید جلیلی نیز در این دیدار تشخیص و عمل درست به وظیفه را مهم قلمداد و کار جمعی را مصداق “فاستقبوا الخیرات” دانست.

در ادامه علیرضا زاکانی کار اصلی شهید رییسی را اصلاح خط و مختصات دولت های گذشته دانست و گفت: شهید رییسی نسبت دولت را با دین، با انقلاب، با نظام، با رهبری معظم، با مردم و با دوستان و دشمنان انقلاب تصحیح و به مختصات اصلی بازگرداند.

وی افزود: او تبعیت از رهبری را برای خود فرض گرفت و خدمت به مردم را با اخلاص دنبال کرد، هم دوستان انقلاب به او امیدوار بودند و هم دشمنان انقلاب از او هراس داشتند.

در حوزه سیاست خارجی ثبات عزتمند داریم

وی شرایط کشور نسبت به سه سال گذشته را به رغم مشکلات متعدد، بهبود یافته توصیف کرد و خاطرنشان کرد: در حوزه سیاست خارجی ثبات عزتمند داریم و در حوزه داخلی بخشی از مختصات اقتصادی اصلاح و در مسیر درست قرار گرفته است.

زاکانی با اشاره به اینکه مشکلات متعددی داریم اما اضطرار و بحران نداریم گفت: کنار مشکلات، پتانسیل ها و ظرفیت های ویژه ای وجود دارد، لذا بایستی هم مشکلات را شناخت و هم ظرفیت ها را شناسایی کرد و گام های اساسی برداریم.

وی جهت گیری های شهید رییسی در رفع مشکلات کشور را راهگشا دانست با اشاره به توانمندی های موجود گفت: در کشور توانمندی های اختصاصی داریم که در هیچ جای دنیا وجود ندارد، مکتب اسلام با نگاه اجتهادی حضرت امام و مقام معظم رهبری، رهبر حکیم و بی نظیر، مردم دیندار از جمله این توانمندی ها است که با تکیه بر آن و همچنین توانمندی های ویژه کشور مانند موقعیت سوق الجیشی، سابقه تمدنی، امکانات و ثروت نفت و گاز می توان از مشکلات عبور کرد.

زاکانی با بیان اینکه اگر چنین شد مختصات ما از کشورهای دیگر دنیا متفاوت می شود و نباید با مختصات آنها بازی کنیم گفت: در این صورت است که جهش و تحول در ابعاد مختلف و گره گشایی از مشکلات مردم و آبادانی و پیشرفت کشور تضمین خواهد شد.

بعد از 8 تیر همگرایی در حل مشکلات وظیفه همه ما است

محمدباقر قالیباف رعایت اخلاق در عین رقابت در چارچوب اخلاق اسلامی را امری مهم برشمرد و گفت: ممکن است در رویکردها و روش ها تفاوت هایی داشته باشیم، اما همه ما در نظام اسلامی که در راس آن ولی فقیه است، خدمتگزار مردم هستیم و فلسفه وجودی خود را از آنها می گیریم.

وی با اشاره به اینکه باید مردم را در عمل به اسلام دعوت کنیم، افزود: اقدام ما اگر مفید باشد نفع آن به مردم می رسد و اگر اشکال داشته باشد مردم متضرر می شوند و اسلام هم آسیب می بیند.

قالیباف تصریح کرد: بعد از 8 تیر همگرایی، انسجام و همکاری در حل مشکلات وظیفه همه ما است و با توجه به تجربه و فهمی که از وضعیت داریم مطمین هستم مشکلات کشور در ابعاد مختلف با تکیه بر دارایی ها و نیروی جوان باسواد و خلاق مرتفع خواهد شد.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی نیز روابط عالم را مبتنی بر حق و تکلیف دانست و گفت: انسان حقوقی و تکالیفی دارد و این رابطه در نسبت امت و امام امت تعریف می شود، امام به عنوان خلیفه الله که امت نسبت به آن وظیفه دارد.

وی با تاکید بر اینکه انتخابات طلب یاور از جانب امت برای یاری امام است افزود: امام هست و در قانون اساسی مفهوم امامت وجود دارد، سیاست گذار و راهنما امام است و از امت طلب یاری می کند می شود نماینده مجلس و رییس جمهور در کشور که مفهوم مستقل از امامت ندارد و باید بگوید خواست امام را چگونه اجرا کنیم.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: اگر این نگاه توحیدی استقرار یابد نتیجه و پیروزی هم حاصل می شود و اگر این طور نباشد باید بدانیم نتیجه ای به دست نخواهد آمد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نامزدهای ریاست جمهوری با رییس مجلس خبرگان رهبری دیدار کردند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نامزدهای ریاست جمهوری با رییس مجلس خبرگان رهبری دیدار کردند"، کلیک کنید.