نشانه های سومین سرطان شایع جهان را بشناسید

نشانه های سومین سرطان شایع جهان را بشناسید

آفتاب نیوز :

سرطان روده بزرگ جزو سرطان های شایع در جهان است و افراد بسیاری را تحت تاثیر قرار می دهد. برخی از سرطان ها از جمله سرطان روده بزرگ، در ابتدا قابل تشخیص نیستند اما با داشتن اطلاعات کافی و آگاهی در مورد این سرطان می توان از وقوع آن جلوگیری کرد. علایم این سرطان عبارتند از:

وجود خون در مدفوع

این مورد می تواند نشانه ای از ابتلا به سرطان روده بزرگ باشد.

خونریزی از رکتوم

خونریزی از رکتوم، شایع ترین علامت سرطان روده است. خونریزی های مقعدی معمولاً از انتهای روده بزرگ یا رکتوم نشات می گیرد. رنگ این خون معمولاً قرمز روشن است.

مشکل در دفع

تغییر یا اختلال در روند دفع مدفوع از علایم سرطان روده بزرگ است. ممکن است احساس دفع کامل مدفوع را تجربه کنید یا نیاز فوری به اجابت مزاج داشته باشید و سپس متوجه شوید که مدفوعی برای دفع وجود ندارد.

کاهش وزن غیر ارادی

حتی اگر رژیم غذایی سالمی داشته باشید، سرطان روده بزرگ می تواند منجر به کاهش وزن غیر ارادی شود.

یبوست

یبوست اگر بیش از چند روز طول بکشد می تواند با سرطان روده بزرگ مرتبط باشد.

اسهال

اسهال مداوم اغلب نشانه سرطان روده بزرگ است.

تهوع و استفراغ

حالت تهوع و استفراغ مداوم و بدون دلیل مشخص می تواند از علایم سرطان روده بزرگ باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نشانه های سومین سرطان شایع جهان را بشناسید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نشانه های سومین سرطان شایع جهان را بشناسید"، کلیک کنید.