نفوذ نیروهای حماس از تونلی شناخته شده برای رژیم صهیونیستی

نفوذ نیروهای حماس از تونلی شناخته شده برای رژیم صهیونیستی

گروهی از نظامیان جنبش حماس فلسطین با استفاده از تونلی که از 10 سال پیش برای ارتش رژیم صهیونیستی شناخته شده بود، به نزدیک منطقه حایل نفوذ کردند، اقدامی که انتقادات شدید بخش امنیتی این رژیم علیه لشکر ارتش صهیونیستی در نوار غزه را برانگیخت.

به گزارش گیل 25، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی امروز جمعه اطلاعات جدیدی را درباره موفقیت گروهی از نظامیان حماس در نفوذ به منطقه دیوار مرزی در جنوب غزه و ورود آنها به منطقه حایل پخش کرد؛ منطقه حایلی که ارتش این رژیم در طول مرزهای نوار غزه ایجاد کرده است.

به نقل از سایت خبری «عرب48» نیروهای حماس از طریق روزنه موجود در تونلی متصل به تونلی دیگر که از زمان حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه در سال 2014 یعنی 10 سال پیش، برای این رژیم شناخته شده بود، از بخش بزرگی از منطقه حایل به عرض صدها متر عبور کرده و به 200 متری دیوار مرزی نفوذ کردند.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گزارش کرد این تونل به منطقه ای نزدیک منطقه حایل می رسد که ارتش از زمان شروع جنگ کنونی با اینکه در منطقه حایل فعالیت دارد، با تونل مذکور برخوردی نداشته است.

منطقه حایل، در واقع یک کمربندی است که عرض آن صدها متر و حتی یک کیلومتر در امتداد مرزهای غزه است و در آنجا ارتش رژیم صهیونیستی زیرساخت روی زمین و زیر زمین و مخصوصا تونل هایی از این قبیل را تخریب می کند.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی در ادامه گزارش کرد هنوز ارتش درباره این تونل تحقیق جدی انجام نداده است و شاخه های آن که نزدیک دیوار مرزی می رسد، تخریب نکرده است. به همین دلیل، نیروهای حماس با استفاده از این تونل توانستند به 200 متری دیوار مرزی نفوذ کنند.

نظامیان حماس موفق شدند به دیوار اول نفوذ کرده و از روزنه موجود در آن که باز مانده بود، عبور کنند که طبق گزارش رادیو ارتش رژیم صهیونیستی، این روزنه مخصوص فعالیت نیروهای صهیونیستی بود و به این ترتیب، نظامیان حماس توانستند با استفاده از آن بدون اینکه نیازی به بریدن دیوار مرزی یا بالا رفتن از آن داشته باشند، به راحتی به منطقه حایل نزدیک شوند.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گزارش کرد اگر این روزنه بسته بود حداقل مانع از نفوذ این گروه از نظامیان حماس می شد و شناسایی موقعیت آن را ممکن می ساخت.

در همین زمینه، مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی از تیپ نظامی غزه به شدت انتقاد کردند و گفتند، با بستن دهانه این تونل که از سال 2014 برای ارتش رژیم صهیونیستی شناخته شده بود، ممانعت از وقوع چنین اتفاقی ممکن می شد.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نفوذ نیروهای حماس از تونلی شناخته شده برای رژیم صهیونیستی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نفوذ نیروهای حماس از تونلی شناخته شده برای رژیم صهیونیستی"، کلیک کنید.