نگرانی گوترش از عدم پایبندی رژیم صهیونیستی به حکم لاهه برای توقف عملیات رفح

نگرانی گوترش از عدم پایبندی رژیم صهیونیستی به حکم لاهه برای توقف عملیات رفح

«استفان دوجاریک» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد گفت «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد، نگران عدم پایبندی رژیم صهیونیستی به حکم اخیر دیوان بین المللی دادگستری درباره نوار غزه است.

به گزارش گیل 25، «نواف سلام» رییس دیوان بین المللی دادگستری روز جمعه گفت رژیم صهیونیستی باید عملیات نظامی خود را در شهر رفح، واقع در جنوبی ترین نقطه نوار غزه متوقف کند. این قاضی افزود، همچنین تل آویو باید دسترسی بلامانع به این منطقه را برای ماموریت هایی که در حال بررسی ادعاهای نسل کشی و همچنین کمک های بشردوستانه هستند، تضمین کند.

در همین رابطه دوجاریک امروز (دوشنبه) در بیانیه ای گفت: «دبیرکل سازمان ملل متحد بر درخواست خود برای آتش بس فوری و آزادی فوری و بدون قید و شرط همه اسیران برای پایان دادن به رنج غیرنظامیان تاکید می کند. او به طرفین یادآوری می کند که تصمیمات این دادگاه لازم الاجرا است.

رژیم صهیونیستی در هفتم ماه مه، هفت ماه پس از عملیات جنبش فلسطینی حماس به اراضی اشغالی که صهیونیست ها را در شوک فرو برد و طی چند دهه اخیر بی سابقه بود، نیروهای خود را به رفح فرستاد. کابینه جنگ رژیم صهیونیستی متعهد شد که عملیات در رفح را تا زمانی که به هدف ادعایی خود یعنی از بین بردن تمامی عوامل حماس دست یابد، گسترش دهد. این در حالیست که نزدیک به 36 هزار فلسطینی در جریان یورش های صهیونیست ها به شهادت رسیده اند که عمدتا شامل زنان و کودکان هستند.

پایان خبر گیل 25  

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نگرانی گوترش از عدم پایبندی رژیم صهیونیستی به حکم لاهه برای توقف عملیات رفح" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نگرانی گوترش از عدم پایبندی رژیم صهیونیستی به حکم لاهه برای توقف عملیات رفح"، کلیک کنید.