هر کیلوگرم دام سنگین 190 تا 200هزار تومان – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

هر کیلوگرم دام سنگین 190 تا 200هزار تومان - خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار گیل 25، مجتبی عالی، مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران کشور درباره قیمت دام سنگین در کشور به گیل 25 گفت: هر کیلو گرم دام سنگین در کشور بسته به وزن دام به طور میانگین بین 190 تا 200 هزار تومان خرید و فروش می شود.

وی افزود: بسته به وزن دام نرخ تغییر می کند به این معنی که هر چه وزن پایین تر باشد، قیمت آن بالاتر است.

وی درباره پیش بینی وضعیت گوشت با نزدیک شدن به اعیاد قربان و غدیر خم اظهار کرد: سال قبل به دلیل افزایش قیمت نهاده دامی، دام های مولد سبک و سنگین حذف شدند.

ترمیم صنعت دامپروری زمان بر است

وی با اشاره به قدرت اقتصادی دامداران ادامه داد: پایین بودن قدرت اقتصادی فعالان صنعت دام، دامداران را ناگزیر به کشتار دام های مولد کرد. بازسازی آنها زمان بر است و مانند طیور نیست که در مدت 40 روز بتوان به بازسازی دام سبک و سنگین پرداخت.

عالی با بیان اینکه روند پرورش گاو و گوساله 2 تا 3 سال زمان نیاز دارد، تصریح کرد: بنابراین وضعیت بازار در اعیاد قربان و غدیر خم قابل پیش بینی نیست.

وی درباره آمار دام سنگین موجود کشور نیز گفت: اعدادی مانند 9 میلیون راس اعلام می شود اما رصد بازار گوشت قرمز چیز دیگری می گوید. گزارش ها از تعداد دام سنگین با وضعیت قیمتی این بازار همخوانی ندارد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران کشور با اشاره به دلسردی فعالان این صنعت اظهار کرد: افراد مشتاق شغل دامپروری نیستند زیرا تولید همراه با زیان انجام می شود. اگر فردی هم علاقه به این حرفه داشته باشد اعتباری برای آن در نظر گرفته نشده است.

قاچاق دام

وی با اشاره به قاچاق دام از کشور گفت: همچنان دام به مقصد عمان قاچاق می شود. به طوری که یک ماه پیش خبر از خفه شدن و از بین رفتن تعداد زیادی دام در یک کامیون منتشر شد.

عالی در پایان اظهار کرد: متولیان امر در این بخش نسبت به مشخصات تولید صنعت دامپروری آگاه نیستند و سیاست گذاری های انجام شده روند رو به بهبودی را نشان نمی دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هر کیلوگرم دام سنگین 190 تا 200هزار تومان – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هر کیلوگرم دام سنگین 190 تا 200هزار تومان – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.