هشدار هواشناسی درخصوص هوای ناسالم اصفهان

هشدار هواشناسی درخصوص هوای ناسالم اصفهان

گیل 25/اصفهان بر اساس تازه‌ترین پیش‌بینی هواشناسی اصفهان، به مدت ۳ روز هوای این شهر و استان ناسالم و به همراه وزش باد، فعالیت کانون‌های گرد و غبار و طوفان‌های لحظه‌ای خواهد بود.

ادارۀ کل هواشناسی استان اصفهان در جدیدترین اطلاعیۀ خود درخصوص آلودگی هوا یا وضعیت نارنجی (۱۰۱ تا ۲۰۰) در روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه (۱۷ تا ۱۹ تیرماه) هشدار داد. این وضعیت مشخصاً در شمال و شرق اصفهان ایجاد می‌شود. کیفیت هوای مناطق مرکزی نیز کاهش پیدا می‌کند.

همچنین در روزهای پیش رو، وزش‌ بادهای تند و نسبتاً تند که از روزهای قبل آغاز شده بود، ادامه خواهد داشت. فعالیت کانون‌های گرد و غبار نیز مانند چند روز اخیر در جریان است. وقوع طوفان‌های لحظه‌ای نیز پیش‌بینی می‌شود. کاهش دید از دیگر پیامدهای آن است.

در این مدت، هوای نیمۀ نخست روز آلوده‌تر از هوای نیمۀ دوم آن خواهد بود. سقوط اشیا و سازه‌های موقتی و نیز اخلال در وضعیت حمل‌ونقل و راه‌های ارتباطی نیز در انتظار مردم مناطق شرقی و شمالی استان اصفهان است. بنابراین، توصیه می‌شود که از ترددهای غیرضروری در شهر و استفاده از بالگرد و گلایدر برای جابه‌جایی خودداری شود.

روزهای هفدهم تا نوزدهم تیرماه به‌هیچ‌وجه برای سم‌پاشی و ریختن محلول در زمین‌های کشاورزی مناسب نیست. فعالیت‌های عمرانی باید درنهایت احتیاط و دقت صورت بگیرد. به‌علاوه، رانندگان باید خودروهای خود را در جاهای ایمن پارک کنند. این‌ روزها پارک خودرو در نزدیکی درختان کهنسال و نیز کنارۀ ساختمان‌های ناتمام مناسب نیست و اقدامی پرخطر به حساب می‌آید.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار هواشناسی درخصوص هوای ناسالم اصفهان" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار هواشناسی درخصوص هوای ناسالم اصفهان"، کلیک کنید.