واقعه غدیر می‌تواند محور وحدت در جامعه اسلامی باشد

واقعه غدیر می‌تواند محور وحدت در جامعه اسلامی باشد

گیل 25/سیستان و بلوچستان امام جمعه زاهدان و نماینده ولی‌ فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: خدمات نظام اسلامی و بخصوص خدمات شهید جمهور، انگیزه‌ای برای حضور پرشور مردم در انتخابات و انتخاب فرد اصلح خواهد بود.

آیت‌الله مصطفی محامی در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه این هفته زاهدان، اظهار کرد: یکی از راه‌های تحصیل تقوا و حفظ جامعه اسلامی این است که انسان تلاش کند، میدان درگیری جبهه اسلام و کفر را به داخل جبهه کفر ببرد.

وی ادامه داد: برای تغییر موازنه قدرت بین جبهه اسلام و کفر، یک راه تقویت جبهه اسلام است و طبیعتاً راه دیگر این است که جبهه کفر تضعیف شود و هر کدام از این دو کار انجام شود، موازنه قدرت به نفع جبهه اسلام تغییر پیدا می‌کند.

امام جمعه زاهدان همچنین بیان کرد: واقعه غدیر خم، یک واقعه مهم در تاریخ اسلام است که می‌تواند محور وحدت در جامعه اسلامی باشد. واقعه غدیر مورد اتفاق همه جهان اسلام و مسلمانان است، به‌گونه‌ای که از نزول آیات شریفه، ماجرای سخنرانی پیامبر اکرم (ص) و ماجراهای بعد، همه آن را نقل کرده‌اند و در منابع اهل سنت هم آمده و همه وقایع مورد اتفاق است.

او با اشاره به سالروز شهادت دکتر بهشتی، گفت: شهید بهشتی در حادثه انفجار مرکز حزب جمهوری اسلامی و به دست منافقان به شهادت رسید که ضربه بزرگی برای انقلاب بود؛ اما امام خمینی (ره) با صلابت راهبری انقلاب را دنبال و کشتی انقلاب را سکان‌داری کرد. این خون‌ها سبب شد تا مردم حق را از باطل بهتر بشناسند.

وی بیان کرد: امیدواریم فعالان حوزه قضایی بتوانند راه شهید بهشتی را به خوبی ادامه دهند چون عدالت یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی و دارای ابعاد مختلف است که تنها یک بعد آن، عدالت قضایی است و انتظار مردم از دستگاه قضا اجرای عدالت در پرونده‌های خرد و کلان است تا دستگاه قضا را ملجأ و پناهگاه خود بدانند.

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان با اشاره به انتخابات پیش رو، اظهار کرد: اگر مردم به خدمات نظام اسلامی و بخصوص خدمات دولت شهید جمهور توجه داشته باشند، انگیزه‌ای برای حضور پر شور آن‌ها در انتخابات و انتخاب فرد اصلح خواهد بود.

وی افزود: اگر توجه داشته‌ باشیم که حضور پر شور در انتخابات و انتخاب فرد اصلح چه مقدار در تقویت وحدت ملی، تامین امنیت ملی، بالا بردن قدرت چانه‌زنی نظام اسلامی در گفت‌وگوهای بین‌المللی و حفظ امنیت پایدار موثر است، طبعأ انگیزه‌ای خواهد بود برای مشارکت‌ حداکثری و انتخاب اصلح و اگر بدانیم دشمنان چه مقدار برای ایجاد تردید در دل مردم تلاش می‌کنند، عقل حکم می‌کند انسان برخلاف خواسته دشمن عمل و پای صندوق حضور یابد و انتخاب اصلح داشته باشد.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واقعه غدیر می‌تواند محور وحدت در جامعه اسلامی باشد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واقعه غدیر می‌تواند محور وحدت در جامعه اسلامی باشد"، کلیک کنید.