پارلمان عراق نوروز را تعطیل رسمی اعلام کرد

پارلمان عراق نوروز را تعطیل رسمی اعلام کرد

به گزارش گیل 25؛ بر اساس گزارش رسانه های عراقی، پارلمان این کشور با صدور بیانیه ای، اعلام کرد که لایحه تعطیلات رسمی و تبدیل آن به قانون با رای نمایندگان به تصویب رسیده است و بر این اساس، روز 21 مارس به عنوان عید نوروز از این به بعد در این کشور تعطیل رسمی خواهد بود.

به گزارش انتخاب، بر اساس این مصوبه جدید، تعطیلات رسمی در عراق شامل اول محرم به عنوان آغاز سال جدید هجری قمری، دهم محرم به عنوان روز عاشورا، دوازدهم ربیع الاول به عنوان سالروز ولادت محمد پیامبر، اول تا سوم شوال به عنوان عید سعید فطر، دهم تا سیزدهم ذی الحجه به عنوان عید قربان و هجدهم ذی الحجه به عنوان عید غدیر خواهد بود.

همچنین روزهای جمعه و شنبه هر هفته، اول ژانویه به عنوان آغاز سال جدید میلادی، ششم ژانویه به عنوان روز ارتش، شانزدهم مارس به عنوان سالروز حمله شیمیایی رژیم بعث به حلبچه، بیست و یکم مارس به عنوان عید نوروز و اول مه به عنوان روز جهانی کارگر نیز در این کشور تعطیل رسمی خواهند بود.

در همین حال اقلیت های مذهبی این کشور علاوه بر تعطیلات رسمی، دارای روزهای تعطیلی ویژه خود نیز خواهند بود. به این ترتیب به طور خاص مسیحیان سه روز، یهودیان پنج روز، منداییان صایبی شش روز و بایزدیان نیز 14 روز علاوه بر تعطیلات رسمی عمومی تعطیل خواهند داشت.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پارلمان عراق نوروز را تعطیل رسمی اعلام کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پارلمان عراق نوروز را تعطیل رسمی اعلام کرد"، کلیک کنید.