پرداخت ۲۴۰ میلیارد دستمزد به زندانیان بابت فعالیت اشتغالزا در لرستان

پرداخت ۲۴۰ میلیارد دستمزد به زندانیان بابت فعالیت اشتغالزا در لرستان

گیل 25/لرستان مدیرکل زندان‌های لرستان از پرداخت ۲۴۰ میلیارد ریال دستمزد به زندانیان بابت فعالیت اشتغالزا در استان خبر داد.

عبدالمجید کشوری امروز در بازدید رئیس کل دادگستری لرستان و ۱۰۵ نفر از قضات و شورای معاونین دادگستری استان از زندان مرکزی خرم‌آباد گفت: با تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران در زندان‌های استان، توانسته‌ایم در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و اشتغال زندانیان گام‌های مهمی را برداریم.

وی سپس به پرداخت ۲۴۰ میلیارد ریال دستمزد به زندانیان بابت فعالیت اشتغال در سال گذشته اشاره کرد و افزود: بزرگترین کارگاه تولید فرش زندانیان کشور در اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی خرم‌آباد افتتاح شده که زندانیان در آن علاوه بر کسب درآمد از این راه، مهارتی را می‌آموزند که پس از آزادی می‌توانند بیرون از زندان نیز مشغول به کار باشند.

حجت الاسلام شهواری رئیس کل دادگستری لرستان نیز در جمع قضات دادگستری و کارکنان زندان مرکزی پس از تبریک ایام خجسته دهه امامت و ولایت و گرامیداشت هفته قوه قضائیه، افزود: نعمت ولایت، تکمیل کننده تمام نعمت‌های الهی است و ولایت و امامت است که دین را کامل می‌کند.

رئیس شورای قضایی استان در ادامه با اشاره به گوشه‌ای از اقدامات قضایی انجام شده در استان لرستان اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ با تلاش‌های ستاد دیه استان، ۴۰۶ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد آزاد شدند.

حجت الإسلام شهواری در پایان تصریح کرد: ظرفیت اشتغال زندانیان، استفاده از پابند الکترونیک و سایر ارفاقات قانونی از مواردی است که همکاران و قضات محترم دادگستری باید به آن توجه داشته باشند.

در پایان این مراسم نیز ۴۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد و بدهکار مالی به مناسبت هفته قوه قضاییه و اعیاد خجسته دهه امامت و ولایت از زندان آزاد شدند و به آغوش خانواده بازگشتند و همچنین به همه زندانیان واجد شرایط از سوی رئیس کل دادگستری استان لرستان ۱۰ روز مرخصی اعطاء شد.

برگزاری برنامه‌های ویژه جشن عید غدیر و مولودی خوانی، از دیگر محورهای این برنامه بود.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرداخت ۲۴۰ میلیارد دستمزد به زندانیان بابت فعالیت اشتغالزا در لرستان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرداخت ۲۴۰ میلیارد دستمزد به زندانیان بابت فعالیت اشتغالزا در لرستان"، کلیک کنید.