چین: مواضع رییس جمهور جدید تایوان تحریک آمیز است

چین: مواضع رییس جمهور جدید تایوان تحریک آمیز است

دولت چین به سخنرانی رییس جمهور جدید تایوان واکنش نشان داده و تاکید کرد او با صحبت های تحریک آمیزش یک «سیگنال خطرناک» را فرستاده است.

به گزارش گیل 25، «لای چینگ ته» که سابقا معاون رییس جمهور تایوان بوده و همچنین با نام انگلیسی خود «ویلیام» نیز شناخته می شود در ساختمان دفتر ریاست جمهوری در مرکز تایپه تحلیف به جا آورد.

رییس جمهور غرب گرای جدید تایوان که چین از او به عنوان یک «جدایی طلب» یاد می کند امروز دوشنبه در پی برگزاری مراسم تحلیف خود، پکن را به «ارعاب و تهدیدات سیاسی و نظامی» علیه تایپه متهم و با اتخاذ موضع جدایی طلبانه با حاکمیت چین بر تایوان مخالفت کرد.

چین، تایوان را یکی از استان های خود دانسته و استفاده از قوه قهریه برای متحد ساختن مجدد این جزیره با چین را رد نکرده است.

در پی سخنرانی اخیر رییس جمهور جدید تایوان، سخنگوی دولت چین تاکید کرد لای چینگ ته «سیگنال خطرناک جدایی طلبی برای تایوان» را فرستاده و مواضعی تحریک آمیز در راستای تضعیف صلح و ثبات در سراسر تنگه تایوان اتخاذ کرده است.

به نوشته خبرگزاری «شینهوا»، «چن بینهوا»، سخنگوی دفتر امور تایوان شورای دولتی چین خاطرنشان کرد لای چینگ ته در سخنرانی خود لجبازانه «موضع استقلال طلبی برای تایوان» را در پیش گرفته و به شکلی بی ملاحظه از جدایی طلبی حمایت و تقابل بین دو سوی تنگه تایوان را تحریک کرده و می خواهد با اتکا به حمایت خارجی ها و با توسل به زور استقلال طلبی را به پیش ببرد.

چن بینهوا گفت جریان اصلی عامه مردم در تایوان خواستار صلح و توسعه برای این جزیره هستند نه جنگ و رکود اما لای چینگ ته آرای عمومی را نادیده گرفته و فاش می سازد که خدمت کننده به استقلال تایوان است.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چین: مواضع رییس جمهور جدید تایوان تحریک آمیز است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چین: مواضع رییس جمهور جدید تایوان تحریک آمیز است"، کلیک کنید.