کاهش تورم کشاورزی و دامداری سنتی

براساس اعلام مرکز آمار ایران، شاخص قیمت تولیدکننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی در فروردین ماه 1403 در دو حوزه تورم نقطه به نقطه و تورم سالانه کاهش داشته است.

به گزارش گیل 25، طبق اعلام مرکز آمار ایران، شاخص قیمت تولیدکننده بخش زراعت، باغداری و دامداری سنتی در فروردین ماه سال جاری 1385.7 است که نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 31.1 درصد افزایش داشته است. در این ماه شاخص دوازده ماهه منتهی به ماه جاری نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل (تورم سالانه) با رشد 37.2 درصد مواجه بوده است. 

کاهش تورم نقطه به نقطه

در فروردین ماه 1403، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش «زراعت، باغداری و دامداری سنتی» نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 31.1 درصد است که در مقایسه با ماه قبل (41.9 درصد)، 10.8 واحد درصد کاهش داشته است. در این ماه بیش ترین تورم نقطه به نقطه با 88.6 درصد مربوط به گروه «پرورش گوسفند و بره» و کم ترین تورم نقطه به نقطه با 0.7 درصد مربوط به گروه «سبزیجات و حبوبات» است. همچنین در این ماه گروه «غلات» تورم 1.0- درصدی را تجربه کرد.

کاهش تورم کشاورزی و دامداری سنتی

کاهش تورم سالانه

در فروردین ماه 1403، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش «زراعت، باغداری و دامداری سنتی» در دوازده منتهی به فروردین 1403 نسبت به دوره مشابه سال قبل 37.2 درصد استکه در مقایسه با ماه قبل (38.1 درصد)، 0.9 واحد درصد کاهش داشته است. در این ماه بیش ترین تورم سالانه مربوط به گروه «پرورش گوسفند و بره سنتی» با 126.9 درصد و کمترین تورم سالانه مربوطه به گروه «غلات» با 6.2 درصد است.  

کاهش تورم کشاورزی و دامداری سنتی

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش تورم کشاورزی و دامداری سنتی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش تورم کشاورزی و دامداری سنتی"، کلیک کنید.