گزارش اختتامیه چهاردهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان

گیل 25/اصفهان چهاردهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان، با تقدیر از پیشکسوتان سینمای اصفهان و همچنین تقدیر از هنرمندان ویژه برنامه گیل 25 سینمای ایران به کار خود پایان داد.

اختتامیه چهاردهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان همراه با تقدیر از سینماگران فعال استان اصفهان، شامگاه دوشنبه (23 بهمن ماه) در سالن اصلی سینما سپاهان این شهر برپا شد.

تلاش برای ساخت شهرک سینمایی در اصفهان

سید مهدی سیدین نیا، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در ابتدای این آیین که یک روز پس از اختتامیۀ چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر در تهران برگزار شد، گفت: از عوامل اجرایی این دوره از جشنواره فجر اصفهان که ماه ها کوشیدند سپاسگزارم. این جشنواره آغازی است برای راه نویی که داریم. اطرافیان خود را برای آمدن به سینما تشویق کنید. ما 46 سینما داریم. دیدن فیلم در جمع، حال و هوا و تاثیر دیگری دارد که هرگز در خانه ندارد. کیفیت سینماهای ما پیشرفت زیادی کرده است.

او تاکید کرد: در موقعیت اقتصادی خوبی نیستیم و هرکس مشکلاتی دارد، اما هنر می تواند در مسایل اجتماعی و اقتصادی، در بحثی مانند تورم و گرانی گره گشایی کند. از هنرمندان دعوت می کنم که فیلم اجتماعی و اقتصادی بسازند. و از قدرت فوق العاده این هنر استفاده کنید.

سیدین نیا اظهار کرد: ما برای ساخت یک شهرک سینمایی نیز در اصفهان بسیار تلاش می کنیم. به امید اینکه کمک مسیولان و همراهی آنان را نیز با این پروژه ببینیم؛ پروژه ای که برای این مردم شریف است.

گزارش اختتامیه چهاردهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان

سینما باید در سبد اقتصادی خانواده ها قرار گیرد

احمد نوری، رییس حوزه هنری اصفهان نیز بیان کرد: از همه کسانی که برای سینمای کشور و ایران کوشیدند، بسیار متشکرم. فروش سینماها در اصفهان تقریباً بعد از تهران بیشترین آمار را دارد. این یعنی مردم اصفهان، هم هنرمند هستند و هم از هنردوستان این کشورند. در حوزه هنری نیز بالاترین فروش بلیت در کل کشور به اصفهان اختصاص دارد.

این مسیول تاکید کرد: باید سینمارفتن در سبد اقتصادی خانواده ها قرار گیرد. باید نقش اصفهان در سینما جدی شود و مطالبه به حقی است که فیلمسازان اصفهانی در این عرصه جایگاهی داشته باشند. بارها به استاندار محترم و دوستان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفته ام. حتی با دوستانِ سوره بحث های جدی در این باره داشته ام. حوزه هنری به تنهایی از پس آن برنمی آید و نیازمند همکاری نهادها و سازمان های مختلف است تا محقق شود. سال بعد باید اتفاقات بهتری در اصفهان رقم بخورد.

گزارش اختتامیه چهاردهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان

تقدیر از سه پیشکسوت اصفهان

در ادامۀ آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان، از سه نفر از بزرگان هنر و بازیگری نصف جهان، یعنی محمدعلی میاندار، گوهرشاد مهابادی، اسماعیل زنگل گیاه تقدیر به عمل آمد و تندیس جشنواره به ایشان اهدا شد.

گزارش اختتامیه چهاردهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان

اسماعیل زنگل گیاه، پیشکسوت سینمای اصفهان گفت: از استاد خودم، آقای سلطانی متشکرم که باعث شد به اصفهان بیایم. 60 کار صحنه ای کرده ام. وقتی به صحنه می رفتم به من می گفتند سینمایی هستی، و وقتی به سینما می رفتم می گفتند تو تیاتری هستی. امروز معلوم شد که سینمایی هستم.

گزارش اختتامیه چهاردهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان

اصفهان و هنر دو نام جدانشدنی

سپس جهانبخش سلطانی، دیگر هنرمند پیشکسوت اصفهان نیز به پشت تریبون آمد و بیان کرد: افتخار من این است که 128 تیاتر کار کرده ام و در سینما و تلویزیون هم کارهای بسیاری کرده ام. اصفهان شهر هنر و زندگی است. هویت مردم این شهر با هنر مشخص می شود و برآمده از هنرمندی است.

گزارش اختتامیه چهاردهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان

تقدیرشدگان ویژه برنامه گیل 25 سینمای ایران

آیین اختتامیۀ چهاردهمین جشنوارۀ فیلم فجر اصفهان با تقدیر از هنرمندان ویژه برنامه گیل 25 سینمای ایران در اصفهان که مربوط به سال 1402 شمسی می شد ادامه یافت و به آنان لوح این دوره از جشنواره اهدا شد. اسامی هنرمندان در بخش های مختلف به این شرح است:

در بخش تهیه کنندگی: محمد اسماعیلی، علی شفیعی، ابراهیم مرادی.

در بخش کارگادانی: وحید پاکزاد، مریم مطلق

در بخش فیلمنامه: حامد گلناری، مهدی عزیزاللهی

در بخش تدوین: مهدی خیام الحسینی، نیکو روستایی روزبه نجاتی

در بخش فیلمبرداری: روح اله جوانی، حسن انگشتری، علی حسین زاده

در بخش گریم: مهدی صادقی، سعید موذنی افسانه کچویی

در بخش جلوه های ویژه بصری: احسان طالبانی

در بخش جلوه های ویژه میدانی: مرتضی اکبری

در بخش بازیگری: مهران هادی، هادی حق شناس، بتول شیرانی

در بخش صدابرداری: مصطفی بهمنی، مهران ثابتی، علی کاظمی

در بخش مستندسازی: مجتبی خیام الحسینی، علیرضا اسماعیلی، روح اله توکلی

گزارش اختتامیه چهاردهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان

برگزیدگان بخش جنبی ویژه برنامه گیل 25 سینمای ایران

در پایان آیین اختتامیۀ چهاردمین جشنواره فیلم فجر اصفهان از شایستگان ویژه برنامه گیل 25 سینمای ایران در بخش جنبی نیز تقدیر و نشان این آیین به آن ها تقدیم شد. این برگزیدگان به این شرح اند:

در بخش آموزشگاه های برتر سینمایی: «اسطوره نصف جهان» با مدیریت ساسان حبیبی، «هژیر فیلم سپیدار» با مدیریت غلامرضا چیت سازان، «سینما هفت» با مدیریت سعید امینی گیل 25

مدرسین برتر سینمایی: ابراهیم مرادی، خشایار محمودآبادی، مجید صدیقی

پژوهشگر برتر سینمایی: جمال رحمتی

سینمادار برتر: سیدعلی حسینی، مدیر پردیس سینمایی «ساحل»

هنرمند ایثارگر: رضا قارونی

برترین مرکز خدمات پشتیبانی سینمای سمعی و بصری: علی اعتمادی 

فیلمسازان جنبی تولیدات یک ساله اصفهان: وحید  پاکزاد با فیلم «آن مرد»، اسماعیل یعقوبی به خاطر فیلم «شهامت زیبا»، اثر چند قدم دورتر حمیدرضا کردسیچانی با فیلم «چند قدم دورتر»

دفتر انجمن سینمایی جوان: فرنام مرادی نژاد از خمینی شهر

در بخش فیلم: «ضمیر مشترک» اثر مسعود شیرانی فرد. «وقتی خان مرد» اثر عباس کبیری، «کلیشه ماندگار» اثر ترک زاد، «بست کوچ» اثر صادق روحی، «مخدر» اثر بهاره سادات موسوی

فیلم مستند: «راویان» علیرضا جلیلی فر. همچنین فیلم های «سوپ خروس» اثر هادی کیانی، «تابستان برفی» اثر ستایش ساسانی نژاد، «دعای مادر، نشان عزت» اثر علیرضا بهزادیان، «حیاتی تر از غذا» اثر هانیه مَهوری

گزارش اختتامیه چهاردهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گزارش اختتامیه چهاردهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گزارش اختتامیه چهاردهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان"، کلیک کنید.