۱۷۷۰ شعبه رای در مازندران روستایی است – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

۱۷۷۰ شعبه رای در مازندران روستایی است - خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار گیل 25، قاسم گرجی عزیز زاده ظهر یکشنبه در شورای اداری استان در سالن شهید رجایی استانداری مازندران برگزار شد، پیرامون آخرین وضعیت روند برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این خطه از شمال کشور با بیان اینکه ساز و کار اجرای انتخابات کاملاً فراهم است و هیچ مانع و مشکلی وجود ندارد، اظهار کرد: انتخابات در جمهوری اسلامی همواره در معرض دید جریان انقلاب، محور مقاومت و مستضعفان جهان و هم در معرض دید دشمنان انقلاب اسلامی است.

وی با تاکید براینکه در انتخابات فصل الخطاب قانون و چهار راهبرد امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت مورد تاکید مقام معظم رهبری می‌باشد، افزود: تشکیل ستاد انتخابات متشکل از ۱۱ کمیته تخصصی، تشکیل هیأت‌های اجرایی در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها، برگزاری دوره‌های آموزشی برای عوامل اجرایی، کاربران دستگاه‌های احراز هویت، استقرار دستگاه‌های احراز هویت بعد از بروز رسانی، توزیع تعرفه‌های رأی در سطح شهرستان‌ها و… از جمله اقدامات ستاد انتخابات استان برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است.

عزیززاده گرجی ادامه داد: ۵۹ حوزه انتخابیه شامل: ۲۲ حوزه اصلی (فرمانداری‌ها) و ۳۷ حوزه فرعی (بخشداری‌ها) در سطح استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد شعبات اخذ رأی در روستاها مستقر خواهند شد، افزود: سه هزار و ۲۲۸ شعبه اخذ رأی برای جمع آوری آرای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان تدارک دیده شد که این تعداد شامل: هزار و ۷۷۰ شعبه روستایی، ۲ هزار و ۵۴۲ شعبه ثابت و ۶۸۶ شعبه سیار می‌شود.

وی بااشاره به اینکه این دوره از انتخابات به صورت نیمه الکترونیکی برگزار می‌شود، تصریح کرد: از ۲۶ مرحله فرایند برگزاری انتخابات ۲۵ مرحله آن به صورت الکترونیکی برگزار و تنها مرحله آخر اخذ رأی به صورت دستی انجام می‌شود.

عزیززاده گرجی با بیان اینکه تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری تا ۷ تیر ادامه دارد، یادآورشد: انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری طبق نظر شورای نگهبان در روز هشتم تیر ماه برگزار می‌شود.

وی در خصوص آموزش و توجیه عوامل و دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات خاطرنشان شد: کسانی که به عنوان مجری انتخابات تعیین می‌شوند حتماً باید اشراف کامل به قوانین انتخابات داشته باشند و بر این اساس جلسات متعددی برای فرمانداران و بخشداران برگزار شده است.

عزیززاده گرجی با اشاره به آموزش کاربران مستقر در شعب اخذ رأی جهت استفاده از دستگاه‌های احراز هویت افزود: تمامی دستگاه‌های احراز هویت در سطح استان بروز رسانی شده‌اند.

وی آنتن دهی شعبات اخذ رأی را یکی از زیرساخت‌های مهم برگزاری انتخابات ذکر کرد و یادآورشد: این دستگاه‌ها در شعبات اخذ رأی به صورت آزمایشی مستقر و تست شده‌اند.

عزیززاده گرجی براساس ماده ۲۱ قانون انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ادارات دولتی و مؤسسات وابسته به دولت و نهادهای انقلابی موظفند که حسب درخواست وزارت کشور، استانداران، فرمانداران و بخشداران، کارکنان و سایر امکانات خود را تا خاتمه انتخابات در اختیار آنان قرار دهند، بدیهی است مدت همکاری کارکنان مذکور جز ایام مأموریت نامبردگان محسوب خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین در این قانون آمده کلیه نهادها و ارگان‌های فوق الذکر موظفند حسب درخواست شورای نگهبان و هیئت‌های منصوب از جانب آن، کارکنان خود را در اختیار آنان قرار دهند و همچنین وزارت کشور، استانداران، فرمانداران و بخشداران موظفند امکانات لازم را در اختیار آنان قرار دهند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "۱۷۷۰ شعبه رای در مازندران روستایی است – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "۱۷۷۰ شعبه رای در مازندران روستایی است – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.