۸استقرار ۳۳ اکیپ ویژه نظارت عید قربان امسال در بندرعباس

۸استقرار ۳۳ اکیپ ویژه نظارت عید قربان امسال در بندرعباس

صبح ساحل نوشت: “دکتر مصطفی فخرآبادی” مدیرکل دامپزشکی استان درحاشیه این بازدید گفت: « احداث این دو کشتارگاه در جهت کمک به بهبود وضعیت بهداشتی و سطح کیفیت خدمات بهداشتی به شهروندان بندرعباسی است و به مناسبت روز عرفه و عید قربان اکیپ‌های نظارت بهداشتی در کشتارگاه مستقر خواهند شد. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال ۳۳ اکیپ ثابت و سیار درنظر گرفته شده که شامل ۶۵ نفر از همکاران دکتر دامپزشک و بازرس بهداشتی هستند .

با توجه به اینکه تحت عنوان بیماری‌های مشترک وجود دارد که می‌تواند از دام به انسان منتقل شود، نیاز است شهروندان نذر و نذورات خود را به سمت کشتارگاه بیاورند؛ تا بازرسی قبل از کشتار و هم بازرسی بعد از کشتار انجام شود و اگر دام دچار بیماری نباشد، گوشت بهداشتی به مردم عرضه شود. با شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو درکشور این موضوع بیشتر حائز اهمیت است چرا که این بیماری از طریق ترشحات دام و آلوده از طریق کنه از طریق خون دام و آلوده می‌تواند به انسان منتقل بشه و اگر درمان به موقع انجام نشه می‌تونه باعث فوت انسان شود.وی افزود: «در این کشتارگاه اکیپ‌های تنظیف وجود دارند و از سلاخان تا کارکنان کشتارگاه از آموزش لازم برخوردار هستند و وسایل حفاظت فردی در اختیار پرسنل قرار گرفته تا مانع از انتقال بیماری شود. سال‌هاست در شهر بندرعباس فرایند ذیح به صورت سنتی انجام می‌شد اما حالا مکانی درنظر گرفته شده که هم سنتی و هم نیمه صنعتی کار ذبح را انجام می‌دهد.

موضوع محل تعیین شده برای دام زنده نیز سعی می‌‍شود درکوتاه‌ترین زمان آماده سازی شود و بناشده روزهای جمعه دام زنده در این مکان عرضه و کشتار شود».

مدیرکل دامپزشکی استان افزود: «در جلسات سلامت محور این موارد مطرح شده که یکی از راه‌های پیشگیری انتقال بیماری مقابله با کشتار غیر مجاز هست. شهروندان از جایی که هویت دام و گوشت را نمیشه تایید کرد دام تهیه نکنند، ما باید با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی دقیق مردم رو به این نکته که سلامتی مواد غذایی مصرفی آنها با سلامت آنها آمیخته است».

۴۶

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "۸استقرار ۳۳ اکیپ ویژه نظارت عید قربان امسال در بندرعباس" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "۸استقرار ۳۳ اکیپ ویژه نظارت عید قربان امسال در بندرعباس"، کلیک کنید.