150 هکتار از مزارع گندم بخش کلات طعمه حریق شد

150 هکتار از مزارع گندم بخش کلات طعمه حریق شد

گیل 25/ایلام مدیر جهادکشاورزی شهرستان آبدانان با اشاره به اینکه در این آتش سوزی حدود150 هکتار از مزارع گندم و مراتع در بخش کلات دچار حریق شد، گفت: آتش سوزی مزارع کشاورزی  بخش کلات از توابع شهرستان آبدانان مهار شد. 

 عبدالنبی امینی پور در گفت وکو با گیل 25 اظهار کرد: امروز چهارشنبه، 26 اردیبهشت ماه وقوع آتش سوزی در بخش «کلات » اعلام شد که با حضور به موقع و تلاش اهالی بخش کلات، به کارگیری ماشین آلات کشاورزی توسط کشاورزان و کارکنان ادارات، شهرداری مورموری، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی  شهرستان، این آتش سوزی مهار شد. 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبدانان گفت: در این آتش سوزی متاسفانه حدود 150  هکتار از مزارع گندم و مراتع در بخش «کلات » دچار حریق شد. 

مدیر جهادکشاورزی کشاورزی آبدانان علت آتش سوزی را آتش زدن پس چر مزارع توسط احدی  از کشاورزان با هویت مشخص عنوان کرد و گفت: آتش زدن پس چر مزارع جرم محسوب می شود و به همین دلیل به کشاورزان توصیه می شود که انجام چنین عملی نه تنها باعث کاهش حاصلخیزی خاک، افزایش فرسایش آبی وبادی، نابودی میکرو ارگانیسم های بسیار مفید خاک وآلودکی هوا می شود بلکه  با برهنه شدن سطح خاک، کاهش نفودباران، ایجاد رواناب های سطحی، افزایش تبخیر نیاز به آبیاری بیشتر می شود.

امینی پور از کشاورزان عزیز خواست ادوات مکانیزه از قبیل تراکتور، گاوآهن خود را جهت کنترل آتش سوزی احتمالی بصورت آماده باش در دسترس داشته باشند.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "150 هکتار از مزارع گندم بخش کلات طعمه حریق شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "150 هکتار از مزارع گندم بخش کلات طعمه حریق شد"، کلیک کنید.