2400 پروژه گردشگری در کشور در حال اجرا است – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

2400 پروژه گردشگری در کشور در حال اجرا است - خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار گیل 25، علی اصغر شالبافیان حسین آبادی در آیین بازگشایی کارخانه ریسباف اصفهان، با اشاره به اینکه از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون یک هزار و 610 پروژه در حوزه گردشگری افتتاح شد، اظهار داشت: هم اینک 2 هزار و 400 پروژه گردشگری در کشور با هزینه 400 هزار میلیارد تومان در حال اجرا است که به اذعان وزارت کشور از پروژه های برتر هستند.

وی با بیان اینکه 81 پروژه با حجم سرمایه گذاری حدود 97 هزار میلیارد تومان بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، افزود: امید است با دستور رییس جمهوری این پروژه ها تا پایان دولت سیزدهم به بهره برداری برسند.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: یکی از مولفه هایی که در این زمینه کمک کرد مشوق هایی بود که از سوی دولت و شوراهای اسلامی شهرها در نظر گرفته شد و برخی از مصوبات دولتی؛ در این راستا دولت 21 مصوبه حمایتی برای گردشگری گذراند.

شالبافیان با تقدیر از مدیران و نمایندگان استان اصفهان برای تلاش در بازگشایی و احیای کارخانه ریسباف، گفت: مردم اصفهان امروز با اندک اقدام مسوولان و خدمتگزاران خوشحال هستند.

وی ابراز داشت: تجربه ریسباف نشان گر این است که با کنار همدیگر قرار گرفتن می توان برخی از اختلاف نظرها را مرتفع کرد زیرا اگر همکاری مدیریت بانک ملی نبود این هویت تاریخی به مردم و شهر اصفهان بازنمی گشت.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: براساس دستور رییس جمهوری امیدآفرینی ابر پروژه دولت است و ریسباف یکی از آنها است و حدود 47 پروژه دیگر در دولت سیزدهم مثل ریسباف به ثمر رسید که از جمله آنها می توان به گوهر پاک در سیرجان اشاره کرد.

شالبافیان افزود: این 47 پروژه احیا شده در جای خود یک شان ملی بین المللی دارد و در همه این پروژه ها به کلید واژه کار تیمی و همدلی می رسیم؛ پروژه هایی بزرگ مقیاس که از ابتدای دولت گره گشایی شدند و این ها هر کدام به مانند نگینی در جغرافیای کشور توانستند گروهی را شاد کنند، هویت جدید بیافرینند و هویت قدیمی را بازیابی کنند.

وی خاطرنشان کرد: بازگشایی ریسباف دل مردم اصفهان را شاد کرد و می تواند الگویی برای احیای بناهای تاریخی در دیگر شهرهای کشور شود؛ ریسباف را برای اصفهانی ها آماده می کنیم اما از نقش ریسباف به عنوان اقدام نمادین و الگو نباید غافل شد. به موازات مرمت این بنا لازم است تورهای گردشگری شکل گیرد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه از این پس نیز در وزارت پیگیر موضوع ریسباف خواهیم بود و کمک خواهیم کرد، افزود: پیرو بازدیدی که دبیرکل سازمان جهانی گردشگری از نمایشگاه گردشگری داشتند بتوانیم دفتر منطقه ای سازمان صنایع دستی و گردشگری را برای اصفهان کسب کنیم و ریسباف نه فقط زمینه ساز بیان هویت اصفهانی ها باشد بلکه زمینه آمد و شد صنعتگران صنایع دستی همه دنیا با اصفهان قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار گیل 25، کارخانه ریسباف اصفهان، که از دهه 80 به دلیل بدهی به بانک ملی تعطیل شده بود، عصر امروز شنبه 29 اردیبهشت برابر با 18 می روز جهانی موزه، با حضور مسوولان استانی و شهری و جمعی از فعالان و علاقه مندان حوزه میراث فرهنگی اصفهان بازگشایی شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "2400 پروژه گردشگری در کشور در حال اجرا است – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "2400 پروژه گردشگری در کشور در حال اجرا است – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.