3 نفر همچنان در خراسان رضوی مفقود هستند/اعزام فوری ماشین آلات سنگین به کلات و درگز

3 نفر همچنان در خراسان رضوی مفقود هستند/اعزام فوری ماشین آلات سنگین به کلات و درگز

گیل 25/خراسان رضوی سرپرست اداره کل بحران استان خراسان رضوی، گفت: آمار فوتی های سیلاب خراسان رضوی 7 نفر و مفقودی ها همچنان 3 نفر است.

 رضا عباسی در گفت و گو با گیل 25 با بیان اینکه یک نفر در مشهد و 2 نفر در فریمان همچنان مفقود هستند، از سفر استاندار خراسان رضوی به شهرستان های فریمان و کلات خبر داد و اظهار کرد: همزمان با حضور شخص استاندار خراسان رضوی در این دو شهرستان جلسات ستاد بحران نیز برگزار شد.

وی با بیان اینکه در فریمان سه روستای احمدآباد، هدایت آباد و اَلمجق با مشکلات بیشتری مواجه اند، خاطرنشان کرد: حدود 200 واحد مسکونی در فریمان دچار آب افتادگی شدند که تعدادی در چادرها اسکان یافته اند و تعدادی دیگر نیز به منازل بستگان رفته اند.

سرپرست اداره کل بحران استان خراسان رضوی، از توزیع اقلام و مایحتاج اولیه توسط هلال احمر بین آسیب دیدگان در فریمان و کلات خبر داد و گفت: اگرچه شبکه برق پایدار شده اما شبکه آب رسانی در فریمان و کلات مقداری با مشکل مواجه است که تا شنبه پایدار خواهد شد.

وی با بیان اینکه اکنون به این مناطق با تانکر آب رسانی می شود، اذعان کرد: خسارت مسکن نیز برآورده شده که به زودی اعلام می شود. همچنین در حوزه راه نیز میزان خسارت ها بسیار و قابل توجه است.

عباسی خاطرنشان کرد: به صورت موقت و با دستور استاندار خراسان رضوی ماشین آلات سنگین از جمله بیل مکانیکی، لودر، گریدر، بولدوزر، کمپرسی و تانکر آب نیز از سطح استان به کلات و درگز اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه اکنون بیشترین مشکل را در فریمان، کلات و سرخس داریم، از ادامه دار بودن سامانه بارشی در روز شنبه خبر داد و گفت: میزان بارش ها در نواحی شمالی خراسان رضوی، فریمان، سرخس، تربت جام، سبزوار، جوین، جغتای و مشهد بیشتر خواهد بود.

سرپرست اداره کل بحران استان خراسان رضوی، با بیان اینکه در کلات هم حدود 50 تا 60 واحد مسکونی آب افتادگی داشته اند که اقدامات لازم صورت گرفته است، اذعان کرد: پس از بازدیدهای امروز با دستور استاندار خراسان رضوی تعدادی ماشین آلات سنگین از استان اعزام شدند و حتی تعدادی هم اکنون در شهرستان ها مستقر شده و مشغول به کار هستند.

وی افزود: همچنین برای تثبیت شرایط آب و برق دستوراتی صادر شد و در نهایت تا شنبه شبکه آب پایدار خواهد شد. برای لوازم منزل و معیشت هم دستوراتی برای کمک به هلال احمر داده شد.

عباسی در پایان از شهروندان خواست با توجه به ادامه دار بودن بارش ها از ترددهای غیرضروری و حضور در بستر و حاشیه رودخانه ها و رفتن به ارتفاعات به جد پرهیز کنند.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "3 نفر همچنان در خراسان رضوی مفقود هستند/اعزام فوری ماشین آلات سنگین به کلات و درگز" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "3 نفر همچنان در خراسان رضوی مفقود هستند/اعزام فوری ماشین آلات سنگین به کلات و درگز"، کلیک کنید.