5 برنده اسکار افتخاری معرفی شدند/ تهیه کنندگان جیمز باند در فهرست

5 برنده اسکار افتخاری معرفی شدند/ تهیه کنندگان جیمز باند در فهرست

به گزارش خبرگزاری گیل 25، کویینسی جونز، نخستین تهیه کننده سیاه پوستی که نامزدی بهترین فیلم اسکار را کسب کرد، جولیت تیلور، مدیر افسانه ای بازیگران و باربارا بروکلی و مایکل جی ویلسون تهیه کنندگان جیمز باند از جمله برندگان اسکار افتخاری 2024 هستند.

گیل 25 نوشت:ریچارد کورتیس، فیلمنامه نویس و کارگردان بریتانیایی با جایزه بشردوستانه ژان هرشولت تجلیل می شود، در حالی که مایکل جی. ویلسون و باربارا بروکلی، تهیه کنندگان جیمز باند، جایزه یادبود ایروینگ جی. تالبرگ را دریافت خواهند کرد.

این تندیس ها در پانزدهمین مراسم سالانه اسکار افتخاری یکشنبه 17 نوامبر در لس آنجلس به برندگان اهدا خواهد شد.

جانت یانگ، رییس آکادمی انتخاب مایکل جی. ویلسون و باربارا بروکلی را گواهی بر موفقیت آنها به عنوان تهیه کنندگان مجموعه «جیمز باند» که سهم چشمگیری در چشم انداز صنعت فیلم دارد دانست و از ریچارد کورتیس به عنوان یک کمدی نویس درخشان یاد کرد. وی نبوغ هنری و خلاقیت کویینسی جونز را هم ستود و گفت وی از تاثیرگذارترین چهره های موسیقی تمام دوران است و از جولیت تیلور به عنوان چهره ای یاد کرد که با مدیریت بازیگران فیلم های نمادین و محبوب، مسیر جدیدی را برای این رشته هموار کرده است.

جونز نخستین سیاه پوستی بود که با فیلم کلاسیک «رنگ بنفش» در سال 1985 نامزدی اسکار در بخش بهترین فیلم را کسب کرد. وی با چهره هایی چون فرانک سیناترا، اپرا وینفری و استیون اسپیلبرگ کار کرده و 6 نامزدی دیگر اسکار را در بخش آهنگ فیلم به دست آورده و سال 1995 جایزه بشردوستانه ژان هرشولت را دریافت کرده است.

تیلور که مدیر بازیگران است، در کارنامه 50 ساله اش فیلم هایی مانند «راننده تاکسی» مارتین اسکورسیزی، «بزرگ» پنی مارشال، «فهرست شیندلر» از اسپیلبرگ و «بی خواب در سیاتل» نورا افرون را دارد.

کورتیس هم بیشتر برای فیلم های سرگرم کننده مانند «ناتینگ هیل»، «خاطرات بریجیت جونز» و «در واقع عشق» شناخته می شود. این فیلمساز بریتانیایی یک بار نامزدی اسکار را کسب کرده که برای فیلمنامه «چهار عروسی و یک تشییع جنازه» در سال 1993 بود. وی سال 2005، از تولیدکنندگان کنسرت های «لایو ایت» برای مقابله با فقر بود.

ویلسون و بروکلی هم که تهیه کنندگان مجموعه جیمز باند هستند.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "5 برنده اسکار افتخاری معرفی شدند/ تهیه کنندگان جیمز باند در فهرست" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "5 برنده اسکار افتخاری معرفی شدند/ تهیه کنندگان جیمز باند در فهرست"، کلیک کنید.