500 واحد خوابگاه متاهلی به دانشگاه تهران افزوده شد

500 واحد خوابگاه متاهلی به دانشگاه تهران افزوده شد

ساخت اسکلت فلزی مجتمع 500 واحدی خوابگاه های متاهلین دانشگاه تهران در تابستان آغاز می شود.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری گیل 25، پروژه طراحی و ساخت سه بلوک خوابگاه متاهلین دانشگاه تهران با پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)، بر اساس تفاهم نامه منعقد شده در دوم اسفند ماه 1402 آغاز شده و مدت اجرای آن 20 ماه است.

احداث خوابگاه 500 واحدی برای دانشجویان متاهل دانشگاه تهران با زیربنای سازه برابر 42 هزار مترمربع در 3 بلوک، در مرحله خاکبرداری است که 70 درصد این مرحله انجام شده و عملیات ساخت اسکلت فلزی از تابستان 1403 آغاز می شود.

متراژ واحد های این مجموعه خوابگاهی بین 30 تا 50 مترمربع و نوع سازه آن اسکلت فولادی صنعتی است.

سید محمد مقیمی، رییس دانشگاه تهران در این نشست بیان کرد: «اکنون آن اقتدار و نظمی که در این پروژه از قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) انتظار داشتیم را شاهد هستیم.»

رییس دانشگاه تهران ابراز امیدواری کرد این پروژه در مدت زمان تعیین شده با کیفیت مورد نظر به سرانجام برسد و از سوی دانشجویان متاهل دانشگاه تهران که در انتظار تکمیل این پروژه هستند، مورد بهره برداری قرار گیرد.

مقیمی اظهار کرد: کل ظرفیت خوابگاه های متاهلی دانشجویی در کشور تا پیش از دولت سیزدهم برابر 850 واحد بوده است؛ بنابراین با احداث مجتمع 500 واحدی خوابگاه متاهلین دانشگاه تهران، یک تحول قابل اعتنا در این حوزه نسبت به 3 سال قبل اتفاق می افتد.

 احمد نوحه گر معاون برنامه ریزی و توسعه منابع دانشگاه تهران و سلطانی مدیرکل عمرانی دانشگاه تهران در این نشست با مدیران موسسه شهید رجایی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) درباره روند پیشرفت پروژه گفت وگو کردند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "500 واحد خوابگاه متاهلی به دانشگاه تهران افزوده شد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "500 واحد خوابگاه متاهلی به دانشگاه تهران افزوده شد"، کلیک کنید.