71 بوستان منطقه 19 برای حضور شهروندان در روز طبیعت آماده شد

71 بوستان منطقه 19 برای حضور شهروندان در روز طبیعت آماده شد

در راستای فراهم کردن روزی به یادماندنی در طبیعت با برنامه ریزی مناسب و آمادگی عوامل اجرایی، 71 بوستان به گونه ای مهیا شده است تا شهروندان با آرامش و ایمنی کامل این روز را در آغوش طبیعت سپری کنند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزااری علم و فناوری گیل 25، علی نایبی معاون خدمات شهری و محیط زیست افزود: با توجه به تقارن روز طبیعت با روز شهادت حضرت علی (ع)، شهروندان ضمن رعایت و حفظ حرمت ایام می توانند از خدمات و طبیعت زیبای بوستان ها بهره مند شوند.

نایبی به ارایه آموزش های بازیافت به شهروندان همزمان با این روز در بوستان های منتخب و پر تراکم تاکید کرد و گفت: این آموزش ها در بوستان های ولایت، 22 بهمن، افرا، شقایق و … با حضور کارشناسان بازیافت انجام می شود.
ضمن اینکه خودرو های طرح نوماند برای جمع آوری پسماند خشک شهروندان در این بوستان ها مستقر می شوند.

این مسیول نصب کپسول های آتش نشانی در دفاتر بوستان ها، گندزدایی ونظافت سرویس های بهداشتی، نظافت مستمر وجمع آوری زباله در بوستان ها، قطعات فضای سبز، جنگل کاری ها تا پاسی ازشب، خاموش بودن آبنما ها وایمن سازی آنها دربوستان ها از دیگر برنامه های تدارک دیده شده برای این روز است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست از شهروندان خواست تا ضمن رعایت شیونات اسلامی و حفظ حرمت ماه مبارک رمضان، از برافروختن آتش در فضای سبز و ریختن زباله در بوستان ها خودداری و شهرداری را در نظافت شهر کمک کنند.

به گفته این مسیول نماز جماعت ظهر و عصر و مغرب و عشاء در روز طبیعت در 12 بوستان شاخص، چون ولایت، شهید کاظمی و نرگس برپا خواهد شد و در راستای حفظ محیط زیست ماهی های قرمز عید نوروز در بوستان های شقایق، 22 بهمن و ولایت جمع آوری می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "71 بوستان منطقه 19 برای حضور شهروندان در روز طبیعت آماده شد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "71 بوستان منطقه 19 برای حضور شهروندان در روز طبیعت آماده شد"، کلیک کنید.